Proste zasady, które umożliwią przygotowanie idealnego burgera

Burgery to kanapki, które cieszą się dużą popularnością przede wszystkim wśród osób młodych, zabieganych, nie mających czasu na przygotowanie pełnowartościowego posiłku. Niewielu z nich jednak wie, że dobre burgery można własnoręcznie przygotować w domu, a czas ich wykonania jest naprawdę krótki.

Zastanawiając się więc nad zakupem kolejnego fast-fooda w barze szybkiej obsługi,wybierzmy wycieczkę do sklepu po składniki potrzebne do samodzielnego przygotowania tegoż posiłku.

Wykonane w domu smaczne hamburgery sprawią, że nie tylko zjemy zdrowy i sycący obiad ale satysfakcja z ich przygotowania będzie towarzyszyć nam jeszcze przez kolejne dni. Istnieje kilka prostych zasad, o których nie można zapomnieć przygotowując smaczne hamburgery. Oto one:

MIĘSO DOBREJ JAKOŚCI
Prawdziwy burger to ten wykonany z mięsa wołowego. Wybierajmy mięso świeże, dobrej jakości, zakupione w kawałku. Dopiero po powrocie do domu, sami zmielmy mięso w maszynce na oczkach średniej średnicy.

MIĘSO TO NIE WSZYSTKO
Aby uzyskać smaczne hamburgery, do mięsa dodajmy nieco tłuszczu wołowego. Takie działanie sprawi, że danie pozostanie wilgotne, a jego smak będzie wyjątkowy.

WIELKOŚĆ HAMBURGERA
Przygotowując mięso do smażenia należy wziąć pod uwagę wielkość bułki, jaką chcemy wykorzystać do stworzenia potrawy. Prawdziwy burger z restauracji oferującej jedzenie na Mokotowie to taki, w którym mięso jest wielkości bułki. Dlatego też, średnica uformowanego do smażenia mięsa musi być nieco większa od średnicy bułki, ponieważ mięso skurczy się w trakcie obróbki termicznej.

IDEALNE DODATKI
Dobre hamburgery to takie, które zachwycają swym smakiem i wyglądem. Nie można więc przesadzić z ilością dodatków, by nie zamaskować smaku mięsa. Delikatna sałata, pomidor czy ogórek w zupełności wystarczą.

Podsumowując, prawdziwy burger to przede wszystkim taki, który został wykonany ze składników dobrej jakości. Dlatego też zadbajmy o dobre składniki, a z pewnością usłyszymy, że przygotowaliśmy dobre burgery.

Dodaj komentarz